مدیریت کنترل کیفی

مدیریت کنترل کیفیت جامع چیست ؟

مدیریت کیفیت مدیریت جامع یکی از اصلی ترین شیوه های مدیریتی می باشد که هدف در بهبود کیفیت کالا و خدمات مجموعه را دارد که با جمع آوری نظرات مشتریان و بالا بردن سطح کیفی به صورت دائمی  در شرکت نرمینه گستر نطنز  همواره مورد استفاده قرار گرفته است.

۱۹۲۰
آغاز تست شیوه مدیریتی جامع
۱۹۳۰
بررسی تحقیقات و نتایج در صنایع مختلف و کنترل کیفی  توسط والتر شوهارت
۱۹۴۰
والتر شوهارت روش‌های جدیدی را در این رابطه به کارخانه های ژاپنی ارائه داد.
۱۹۶۸
کااورو اکیشاوا  محقق ژاپنی در این دوره باعث برتری صنعت ژاپن در امر کیفیت شد
۲۰۰۰
امروزه شرکتهای مختلف  برای دستیابی به موارد کنترل کیفی  با بکارگیری  قوانین ایزو و یا خود آموختگی از قوانین مورد استفاده در این زمینه در چارچوب سازمانی خود از این شیوه مدیریتی بهره می‌برد.

اصول مدیریت کیفیت جامع

 • تولید کالای با کیفیت در ابتدا
 • رضایت مشتری
 • استراتژی برای بهبود کیفیت کالا
 • ارتقاء سطح کیفی و مدیریتی به صورت مداوم
 • تشویق کار گروهی و احترام متقابل

 چگونه کنترل کیفی جامعه به اجرا گذاشته می‌شود ؟

شرکت نرمینه گستر نطنز این روش مدیریتی را در چندین مرحله مختلف به اجرا می‌گذارد در مرحله اول مهمترین اصل همراهی هیئت مدیره با قوانین کیفیتی و همچنین مشارکت و همکاری این گروه با  دیگر اعضای مجموعه شکل می‌گیرد. در مرحله دوم خرید تمامی مواد اولیه مورد مصرف از تولید کنندگانی که دارای مدرک "اف سی از"می باشد که خود از مدیریت کیفیت پایدار در زمینه تولید محصولات کاغذی اطمینان حاصل می کنند می باشد. در نهایت تمامی مراحل تولید محصول نهایی در کارخانه مورد تست و بررسی قرار گرفته و بخش کنترل کیفیت کارخانه جهت اطمینان کامل از این پروسه می باشد. در نهایت محصولات تولید شده در بازار از نظر کیفی مورد بررسی بیشتر قرار گرفته می‌شود و همچنین خط تلفن انتقادات و پیشنهادات مصرف کنندگان در قسمت نوشته ی تمامی بسته های تولیدی قرار دارد.  رضایت مشتریان اولویت کار ماست.

۱) تعهد مدیریت به کیفیت کالا

تمامی کارکنان و هیئت مدیره شرکت به کیفیت کار باور دارند  و هر روز سخت در تلاشند تا بتوانند بهتر است  گذشته عمل کنیم. به این بر این باور هستیم که کیفیت از اصلی‌ترین دلایل موفقیت ما در سالهای گذشته بوده و خواهد بود.  همچنین متوجه شدیم که رضایت حال مشتریانمان کلید در موفقیت است.  تمامی کارکنان جدید ما آموزش داده می‌شوند تا به مشتریان نهایت احترام بگذارند ونیز بتوانند  انتقادات و پیشنهادات مشتریان را در رابطه با کالاهای شرکت  گزارش دهند. با انتقال نظرات و پیشنهادات به بخش مورد نظر اقدامات لازم در راستای رضایت مشتریان و حل مشکل و یا خلق راه حلی جدید ارائه می گردد.

۲) خرید مواد اولیه

جدا از تولید محصولات با مواد اولیه مرغوب  ما سعی بر این داریم تا  بتوانیم در این زمینه به دو هدف اصلی  پایبند باشیم. ما به دقت تامین کنندگان خود را  بر اساس قوانین کیفیتی خود از آنها انتخاب می کنیم. اول از همه از قوانین شرکت ماست که مواد اولیه  مصرفی خود را از منبعی متعهد به  قوانین تجدید پذیری خریداری کنیم.   سپس با دقت تمامی آنالیزهای آنها را  مورد بررسی و مطالعه قرار می دهیم و همچنین خودمان آنها را آزمایش می کنیم تا اینکه بتوانیم از عدم وجود هرگونه مواد شیمیایی و مواد مضر اطمینان داشته باشیم.

مواد اولیه سازگار با محیط زیست

تمامی خمیر کاغذ مورد مصرف از تامین کنندگان دارای مدرک" اف اس سی" خریداری می‌شود. مدرک "اف اس سی"  در راستای حمایت از جنگل های سبز و استفاده  مسئولیت پذیر و مدیریت شده از چوب درختان است. مدرک"اف اس سی"  از پیروی کارخانه جات خمیر در هر جای دنیا از قوانینی که از جنگلها حمایت می کنند اطمینان لازم را  برای خریداران  فراهم می سازند. 

مرحله اول تهیه تیشو باکیفیت در چهارچوب  قوانین "اف اس سی"  از چوب جنگلها تامین می گردد.  به ازای هر درختی که  بریده می شود  چندین درخت نهال در اطراف آن کاشته  می‌شوند.با کاشته شدن درختان جدید و همچنین مراقبت بیشتر از آن ها بخشی از جنگل که درختان آن از بین می روند بعد از گذشت چندین سال دو مرتبه رشد کرده و درختان بزرگی را در آن منطقه خواهیم دید.
مرحله دوم تولید تیشو بعد از بریدن درختان تهیه چیپس های چوب می باشد. برخی از کارخانجات تولید خمیر چیپس های  خود را  شرکت‌های دیگر تامین می‌کنند.  این امر باعث شده تا کارخانه جات تولید چیپس چوب نیست  مدرک’اف اس سی’ بگیرند.
کارخانه های تولید خمیر کاغذ به دو دسته اصلی تقسیم می شود.  یکسری از آنها تمامی مراحل را در داخل کارخانه انجام میدهد و صاحب جنگل هستند.  برخی از کارخانه های خمیر هم مواد مورد مصرف خود را از شرکت های تولید کننده چیپس چوب تامین میگنند.  از هر دوی این مجموعه ها انتظار می رود تا قوانین"اف اس سی" را پیروی کنند. خرید از کارخانه های تولید کتتده چیپس چوب با مدرک "اف اس سی" و یا  پیروی از تمامی قوانین"اف اس سی" از ابتدای  برداشت چوب از جنگل تا مرحله تولید نهایی خمیر می باشد.
از تولید کنندگان مواد اولیه تیشو هم انتظارات مشابه ای به انتظارات کارخانه تولید خمیر می رود. آن ها باید تمامی مصارف خمیر خود را از عاملان مسئولیت پذیر خریداری کنند.

سیستم کنترل کیفی نرمینه

کارخانه جات تولید دستمال کاغذی در شرکت نرمینه گستر نطنز مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های تست آزمایشگاهی تیشو است. مسئولان بخش کنترل کیفی کارخانه با دقت تمامی مواد اولیه مصرفی در خط تولید را تست میکنند.  این تست ها عموماً شامل تست های استاندارد و همچنین تست های شیمیایی جهت اطمینان از کیفیت بهداشتی کالاهای تولیدی می باشد. بسیاری از مواد های شیمیایی مورد مصرف در برخی از شیشه های بی کیفیت باعث مریضی های پوستی و همچنین سموم مختلفی را وارد بدن می نمایند لذا اجرای این امر در هر کارخانه ای  ضروری می باشد.  باعث افتخار است که محصولات ما عاری از هرگونه میکروب و باکتری و یا مواد شیمیایی مضر بوده است.

۳)  پروسه ی تولید

همان‌طور که به آن اشاره شد  پروسه تولید به شکل سختگیرانه ای مورد بررسی قرار می گیرد.مراحل زیر به ترتیب در این پروسه مورد بررسی قرار می گیرند.

 • مواد اولیه  تولید کالا
 • رعایت شرایط بهداشتی کارکنان در هنگام تولید
 • سرویس همیشگی ماشین آلات صنعتی به صورت ماهانه
 • چک کردن  فاکتورهای فیزیکی کالا

۴)  خدمات و گارانتی محصولات به مشتری

ما همواره تلاش کرده ایم تا بهترین کیفیت را به بازار ارائه دهیم. همچنین تمامی مراحل تولید را مدیریت کرده ایم و چهارچوب های لازم را برای دستیابی به کیفیت فراهم ساختیم، خرید مواد اولیه تا تولید محصول نهایی و پخش آن در بازار های هدف.  اما همواره انتقادات و پیشنهادات مشتریان ما سرلوحه کار ما بوده است.  به این انتقادات و پیشنهادات توانسته ایم کیفیت کالاهای خود را بالا تر از قبل  ببریم. تمامی بسته های ما دارای دو نشانه ی زیر می باشد.

 • تی کیو ام  به معنای مدیریت کنترل کیفی است یعنی کالای خریداری شده از قوانین کنترل کیفی شرکت بهره مند شده.

 • خط تلفن امور مشتریان  در زیر تمامی بسته ها  قرار گرفته است تا در صورت نارضایتی و یا انتقال پیشنهادات مشتریان به شرکت  آسان گردد.  همچنین در این راستا مشتریان گرامی می‌توانند به قسمت  انتقادات و پیشنهادات سایت مراجعه فرمایند.